Reference

Šporkovský palác

Praha 1

Jednalo se o prodej nově zrekonstruované a plně obsazené administrativní budovy v centru Prahy – spojující ulice Hybernskou a V Celnici. Hlavní nájemcem je advokátní kancelář Dentons a také se zde připravují prostory pro největší pivnici v Praze. Po dlouhém jednání si nemovitost koupila pojišťovací skupina Generali, prodávajícím byla česká developerská skupina SEBRE.

Horoměřice

Na pozemku v Horoměřicích bylo vydáno stavební povolení na dům s pečovatelskou službou, nicméně záměrem slovenského kupujícího kterého jsme zastupovali, bylo změnit projekt na rezidenční development. To se nakonec i díky výborným konexím prodávajícího podařilo v relativně krátké době a obchod se tak mohl uskutečnit. Jednalo se o převod obchodních podílů. Dle nového projektu vzniknou […]

Hotel Praga

Praha 5

Hotel vlastnila česká společnost. Objekt se pronajal největšímu provozovateli hotelů v ČR a následně se prodal jako výnosová nemovitost zahraničnímu klientovi.

Táborská 46

Praha 4

Prodej výnosové nemovitosti formou převodu cenných papírů do portfólia nadnárodní společnosti. V tomto obchodním případě jsme zastupovali kupující.

Jaurisova

Praha 4

Jednalo se o prodej pozemku se studií developerského projektu na výstavbu luxusního rezidenčního objektu se 13ti bytovými jednotkami. Pozemek se nachází na krásném místě přímo na hranici parku Jezerka. V tomto případě jsme zastupovali řeckého developera, který pozemek kupoval formou převodu obchodních podílů od českého vlastníka.

Lucemburská 16

Praha 3

Zde se jednalo o akvizici naší společnosti Porta Invest. Předmětem tohoto obchodu byl činžovní dům v atraktivní lokalitě Vinohrad, který dříve vlastnil český majitel. Naším záměrem je tento dům kompletně zrekonstruovat a vytvořit malometrážní byty. Prodej bytů zahájen.

Plynární 29

Praha 7

Jednalo se o činžovní dům na dopravně exponovaném místě, nicméně s výbornou dostupností do centra i do parku. Dům je vhodný k celkové rekonstrukci a půdní vestavbě, přičemž byl dlouhá léta v držení rodiny restituentů. Zajímavou příležitost rychle využil náš VIP klient, který hodlá dům postupně rekonstruovat a dostavět a následně realizovat prodej investičních a […]

Hotel Crown Plaza

Praha 6

Hotel Crown Plaza byl prodán rakouským investorem. Hotel je dlouhodobě vyhledáván a patří mezi největší hotely na Praze 6. Objekt byl následně prodán ruskému investorovi, který si přál zůstat v anonymitě.

Opletalova 55 a 57

Praha 1

Zde jsme zastupovali ruského investora, který se rozhodl prodat tři administrativní budovy naproti Hlavnímu nádraží v centru Prahy. Objekt má necelých 10.000 m2 podlahové plochy a koupil ho bývalý společník skupiny PPF.

Showroom Průhonice

Čestlice

Showroom Průhonice je rozsáhlý komplex několika autosalonů, které patřily britským investorům. Areál zakoupil investor z Ruska ve výběrovém řízení, v němž jsme zastupovali prodávajícího.

Vratislavský palác

Praha 1

Tuto významnou historickou barokní památku vlastnil španělský investor. Předmětem prodeje zde byl 100% obchodní podíl ve společnosti, která je master-leaserem do roku 2090. Společnost se rozhodl prodat úspěšnému českému podnikateli, který se zaměřuje na památky.

Hotel Golden Wheel

Praha 1

Hotel Golden Wheel byl prodán italským developerem již v kompletně zrekonstruovaném stavu. Objekt zakoupil moravský investor, který cílil na udržení finanční hodnoty a dlouhodobou výnosnost.

K Žižkovu 11

Praha 9

V tomto obchodním případu se jednalo o prodej skladově – administrativního areálu o pronajímatelné ploše přes 25 tis. m2, který vlastnila česká majitelka. Areál se rozhodl zakoupit italský investor, kterého jsme zastupovali při koupi. Klient má záměr si nemovitost ponechat na dlouhodobý výnos a postupně areál zrekonstruovat.

Bolzanova 5

Praha 1

Dům byl před kompletní rekonstrukcí vlastněn španělskými investory. V tomto objektu v minulosti sídlila brazilská ambasáda. Nový majitel, italský investor, nemovitost zrekonstruoval za účelem následného pronájmu a dlouhodobého držení.

Washingtonova 23

Praha 1

Zde jsme zastupovali ruského vlastníka, kterému jsme přivedli několik investorů do nedobrovolné dražby. Vydražitelem se stal jeden z našich klientů, původem také z Ruska.

U Prioru 804

Praha 6

V tomto obchodním případu se jednalo o skladový komplex o výměře více než 11.000 m2, který v minulosti sloužil OD Kotva, nyní je však již dlouhodobě pronajímán jednotlivým subjektům. Při změně územního plánu zde existuje zajímavý potenciál budoucího využití pozemků na bytovou či smíšenou výstavbu. Prodávajícím byl český investiční fond, kupujícím česká investiční skupina.

Vosátkova 1

Praha 10

Obchodní dům patřil izraelskému investorovi. Byl v dobrém technickém stavu, byl téměř plně obsazen nájemníky a generoval vysoký výnos. Objekt byl koupen jiným izraelským investorem.

Na Bělidle 31

Praha 5

Téměř prázdný bytový dům byl vhodný k celkové rekonstrukci. Nemovitost vlastnila italská skupina a kupujícím byl český developer, pro něhož byla tato akvizice dosud největším projektem. Po dokončení rekonstrukce dojde k rozdělení bytových jednotek a jejich následnému prodeji.

Legerova 48

Praha 2

Zde jsme zastupovali italského majitele při prodeji polyfunkčního domu. Objekt byl koupen ruským investorem, který provozuje řetězec hotelů v České republice.

Veverkova 19

Praha 7

Rozlehlý rohový činžovní dům ve vyhledávané lokalitě Prahy 7 – Letná. Dům byl k prodeji ve stavu ke kompletní rekonstrukci, avšak již s čerstvě vydaným stavebním povolením a projektem rekonstrukce, který mimo jiné zahrnoval půdní vestavbu mezonetových bytů a rozšíření stávajících komerčních prostor. Prodávajícím byl italský majitel a kupujícím český investor, který zamýšlí rekonstrukci a rozprodej jednotlivých […]

Mánesova 67

Praha 2

Zde se jednalo o činžovní dům před kompletní rekonstrukcí v oblíbené rezidenční čtvrti Praha 2 – Královské Vinohrady. Prodávajícím byla italská investiční skupina, kupujícím pak český investor, který zamýšlí kompletní rekonstrukci všech částí domu, půdní vestavbu a také renovaci zahrady, která bude sloužit k relaxaci obyvatel domu.

Na Spojce 9

Praha 10

Rohový dům ve vyhledávané rezidenční lokalitě. Dům byl z větší části obsazen nájemníky, avšak jeho údržba byla do značné míry zanedbána. Italský vlastník prodal dům českému developerovi, který začal dům ihned rekonstruovat. Došlo zde k rekonstrukci společných prostor a inženýrských sítí, byl osazen nový výtah. Po rozdělení bytových jednotek bude většina bytů prodána ve stavu […]

Vršovická 32

Praha 10

Zde se jednalo o plně obsazený činžovní dům s nebytovými prostory v přízemí. Dům byl v dobrém udržovaném stavu po částečných rekonstrukcích v držení českých vlastníků. Novými majiteli se stala francouzská skupina fungující v ČR víc jak 20 let.

Na Bělidle 23

Praha 5

Objekt vlastnil italský investor. Novým majitelem se stal developer z Irska, který zde zamýšlí kompletní rekonstrukci a přístavbu dvorního traktu, včetně parkovacích míst v přízemí a následně bude objekt rozprodávat po bytových jednotkách.

Korunovační 18

Praha 7

V tomto obchodním případu se jednalo o prodej secesního činžovního domu v pražské čtvrti Praha 7 – Bubeneč, v blízkosti krásného parku Stromovka. Dům koupila česká investiční firma. Celý obchod se povedlo velmi rychle uskutečnit. Nový majitel má záměr dům zrekonstruovat a ponechat k dlouhodobému držení.

Bořivojova 93

Praha 3

Bytový dům byl po částečné rekonstrukci – byla provedena nástavba, nový výtah a střecha, zbytek domu byl v původním udržovaném stavu zcela obsazen nájemníky. Dům vlastnila italská investiční skupina a byl prodán české investiční a developerské společnosti, která objekt částečně zrekonstruovala a následně rozprodala po bytových jednotkách.

K Botiči 6

Praha 10

Jednalo se o akvizici administrativní budovy ve Vršovicích, kde byli majiteli skupina českých podnikatelů. Tato transakce proběhla začátkem roku 2017. Objekt se současnou užitnou plochou přes 2.000 m2 se bude demolovat a místo něj vznikne nový bytový dům s malometrážními byty.

Na Maninách 13

Praha 7

Začátkem roku 2016 jsme zrealizovali akvizici činžovního domu v ulici Na Maninách v pražských Holešovicích. Dům disponuje 27 bytovými jednotkami, které jsme kompletně zrekonstruovali včetně společných prostor.

Hotel Loreta

Praha 1

Hotel Loreta vlastnil český majitel a koupil ho český investor, který působí ve stavebnictví. Nejednalo se o koupi celého objektu, ale pouze o část, v níž je provozován Hotel Loreta. Koupě byla realizována pouze z vlastních zdrojů investora bez potřeby úvěru. Celá transakce byla provedena během jednoho měsíce.

Heřmanova 50

Praha 7

Zde se jednalo o lukrativní projekt dostavby a kompletní rekonstrukce činžovního domu z počátku 20.století ve velmi vyhledávané rezidenční lokalitě. Při této transakci jsme zastupovali izraelského soukromého investora, který dům kupoval formou převodu obchodních podílů od italských vlastníků.

Na Zámecké 11

Praha 4

Zde byl předmětem prodeje bývalý činžovní dům využívaný českými majiteli jako kancelářské prostory. Dům byl prodán české rodině, se záměrem  celkové rekonstrukce a rekolaudace do původního stavu. Byty budou následně pronajímány.

Vyšehradská 25

Praha 2

Objekt prodávala italská investiční skupina ve stavu před kompletní rekonstrukcí. Nemovitost zakoupil český investor, který objekt zrekonstruoval a následně rozprodal po bytových jednotkách.

Dalimilova 10

Praha

Zde se jednalo o menší  3*** hotel v kategorii do 30 pokojů. Hotel se nachází v širším centru Prahy a nabízí rychlé spojení do centra města. Hotel kupoval německý investor jako investiční příležitost s již předem vybraným dlouhodobým nájemcem. Prodávající byl český soukromý investor.

Vyšehradská 12

Praha 2

Bytový dům vlastnila německá restituentka a byl ve stavu před kompletní rekonstrukcí. Nemovitost zakoupil český investor se záměrem provést rekonstrukci a objekt držet pro jeho dlouhodobou výnosnost.

Náměstí Dr. Václava Holého

Praha 8

Zde jsme zastupovali českého prodávajícího, který se rozhodl nerealizovat developerský projekt a dům byl prodán českému investorovi za účelem dlouhodobého držení.

Táboritská 6

Praha 3

Zde se jednalo o dům před kompletní rekonstrukcí, který vlastnili italští investoři. Dům koupila azerbajdžánská investiční skupina se záměrem objekt rekonstruovat, rozdělit na malometrážní jednotky a dále využívat ke krátkodobému pronájmu.

Nad Primaskou 36

Praha 10

Řadový činžovní dům s převahou malometrážních bytů. Majitelé, čeští restituenti, dům prodali českému investorovi, pro kterého tento obchod představoval výhodnou možnost dlouhodobé investice a uložení volných prostředků. Při transakci jsme zastupovali kupujícího.

Branická 59

Praha 4

Zde se jednalo o prodej bývalé pekárny vlastněné českými restituenty. Pekárna byla v posledních letech prázdná a nevyužívána. Nemovitost byla prodána česko-italské skupině se záměrem rekonstrukce a vybudováním bytového domu.